Uruguayci si rádi vychutnají své maté

nejen po poledni, ale po celý den. Klidně

i při jízdě na kole či mopedu, při jejich 

práci v bance, na stavbě nebo jentak 

na ulici.

MATÉ JE VŠUDYPŘÍTOMNÉ!

Uruguayská krajina je moc krásná. Na jihu jsou samé pastviny plné koní, krav a ovcí, ale přesto působí rozmanitě. Na obzoru nejvyšší kopec Cerro Catedral- 514m.n.m. se ,,tyčí'' nad zelenou krajinou.

V Uruguayi je bohužel celkem draho. Ceny jsou tu o něco vyšší než v ČR. Avšak dá se najít levné ubytování i levné restaurace i street food.

Uruguay je známá také svou láskou k psům. Pouličních je tu dost, ale většinou nemají nouzi o jídlo a někteří jsou i dosti při těle. Pejskařením se podobají Čechům.

V sezóně pobřeží Atlantiku jistě praská ve švech. My jsme měli to štěstí, že jsme měli krásné počasí (cca 25°C) a na plážích ani živáčka. Na koupání to sice ještě moc nebylo, ale přesto jsme si to tam moc oblíbili, až se nám ani nechtělo odjíždět.

Na jihu Uruguaye se můžete prohánět po krásné dálnici. Musíte si za ní ale zaplatit. Jedno mýto stojí 110 pesos, což bylo v době naší návštěvy 70Kč a platili ho hned 7x.

V Uruguayi jsme měli pocit, že jejich hudební scéna je založena na jedné jediné melodii, která se ozývá ze všech stran. Ať už z aut, z obchodů či restaurací valí se na vás reggaeton!

Co se týče dopravy, je to naprosto v klidu. Čára veprostřed silnice Uruguaycům nic neříká a blinkry asi nemají, přesto jsou ukáznění. Omezení rychlosti je klidně z 90 rovnou na 20, ale nikde není ukončení omezení. A místo 50ky mají 45ku :)

Zdejší kuchyni vládnou výborné empanady, cokoliv na grilu, tzv. asado a nebo sendviče chivitos plněné masem a zeleninou. Většina jídel má kořeny v Evropě.