Peru bez jeho nádherných strmých hor by nebylo Peru. Často se zahalí do husté mlhy a to přidává na té pravé peruánské atmosféře.

K Peru patří také pestré látky. Na vesnicích můžete vidět, jak ženy tyto látky ručně vyrábějí. 

Za zmínku stojí rozhodně peruánská kuchyně. Některé recepty mají incké kořeny. Jídla jsou hodně kořeněna a často pikantní. Ochutnali jsme rybu, kuře i zeleninová jídla a byla to pecka.

V Peru je snad každý druhý prodejcem. Skoro každý domek má svůj obchůdek a nebo babky prodávají přímo u silnic. V Peru ani nemusíte vystupovat auta, protože vám všechno strčí hned pod čumák.

Do Peru patří jednoznačně tuk tuky. Hned za hranicemi se to jimi jen hemží. Většina z nich je velice stylově upravena a vytuněna.

V Peru jsou moc šikovné děti. Už od mala pracují v obchodech nebo dostanou na starost klidně celé stádo ovcí. Zdají se být hrozně rozumné.

Na vlastní kůži jsme zjistili, že řídit v noci v Peru je o život. Nejen, že to na silnici vypadá jako na diskotéce, díky blikátkům a svítítkům na všech autech, navíc ale neumějí používat dálková světla a naperou vám je naplno do očí, jak protijedoucí, tak auta za vámi.

Příroda je v Peru bombastická. Ale musíte si za ni celkem těžce připlatit. Většina vstupů do parků nejde pod 10 Soles. NP Huascarán hned 30 Soles na den.

Místní dopravu ovládly tzv. Micra stejně jako v Bolívii (obyč dodávka narvaná lidmi), která lidem staví na zamávání. Spousta místních nás považuje za micro a diví se, že je i s jejich kozou nechceme svézt.

Zatím nejhorší řidiči jsou tady. Se všema zpátky do autoškoly! Nebezpečné předjíždění a hlavně jezdění vepřostřed silnice nebo v protisměru je naprostá klasika. 

Bylo nám řečeno, že největší nepořádek je v Bolívii. Myslíme, že Peru ji překonalo. Hlavně na severu u oceánu se nám chtělo brečet až zvracet. Ze spousty aut a autobusů lidé vyhazují veškeré  obaly okénkem za jízdy ven. Odpadky někteří lidé vyvážejí také hned za město, kde ho vyklopí u silnice, nebo přímo do řeky, odkud plují hurá přímo do oceánu.

Peru je obrovská země protkaná silnicemi super kvality, až po cestičky po kterých nepojedete víc než 10km/h. Za ty lepší silnice se platí. Mýtné brány jsou hlavně na Panamerikaně, klidně i po 50km (ceny mezi 4-14 Soles)