EKVÁDOR JE ZEMĚ NEKONČÍCÍ ZELENĚ. ŽIJE TU NEUVĚŘITELNÉ MNOŽSTVÍ ZVÍŘAT A JE NESKUTEČNĚ BOHATÝ CO SE FLÓRY TÝČE.  V TOM JE EKVÁDOR JEDNÍM Z NEJBOHATŠÍCH NA SVĚTĚ. NAJDETE TU ŽIVOČICHY I ROSTLINY, KTERÉ JINDE NEUVIDÍTE A PROTO SE TU OBČAS MŮŽETE CÍTIT JAKO V ŘÍŠI DIVŮ.

EKVÁDOR JE OBLÍBENÁ ZEMĚ PRO ŽIVOT GRINGŮ. SPOUSTA AMERIČANŮ NEBO EVROPANŮ TU NACHÁZÍ NOVÝ SMYSL ŽIVOTA.

TA NEJLEPŠÍ KÁVA POCHÁZÍ PRÁVĚ Z EKVÁDORU. PŘEKVAPIVĚ SI ALE  MÍSTNÍ  RADĚJI DOPŘEJÍ NEKVALITNÍ ROZPUSTNOU KÁVU.

MÁLOKDO VÍ, ŽE SLAVNÝ PANAMSKÝ KLOBOUK POCHÁZÍ Z EKVÁDORU. TOTO JMÉNO ZÍSKAL V 19. STOLETÍ, KDY SE ZAČAL DOVÁŽET PŘI STAVBĚ PANAMSKÉHO PRŮPLAVU PRO ZDEJŠÍ DĚLNÍKY.RYCHLE SI ALE ZÍSKAL OBLIBU V USA I VŠUDE PO SVĚTĚ.

EKVÁDOR MÁ VELKÉ ZÁSOBY ROPY. HLAVNĚ PŮVODNÍ OBYVATELÉ MAJÍ CO DĚLAT, ABY SI UCHRÁNILI PRALES PŘED DALŠÍM DRANCOVÁNÍM. VLÁDA TU OPAKOVANĚ PORUŠUJE PRÁVA OBČANŮ. JEN PRO INFO: LITR NAFTY STOJÍ 5KČ.

TAHLE ZEMĚ DOSTANE KAŽDÉHO SVOU ROZMATINOSTÍ. MŮŽETE SE VÁLET NA PLÁŽI, LÉZT NA VULKÁNY, ZKOUMAT PRALESY NEBO SE VYPRAVIT NA GALAPÁGY. 

NENÍ BANÁN JAKO BANÁN. K DOSTÁNÍ JSOU PLATANO VERDE (zelený nesladký banán), PLATANO ROSADO (banán červený) NEBO SLADKÉ GUINEOS. SKORO NIKDO TU VŠAK NEPOUŽÍVÁ NÁZEV BANANA.

VELKOU VÝHODOU EKVÁDORU JE JEHO POLOHA NA ROVNÍKU. VE ŠPANĚLŠTINĚ ,,ECUADOR" ZNAMENÁ ,,ROVNÍK".  NACHÁZÍ SE 22KM OD HLAVNÍHO MĚSTA QUITO. PAMÁTNÍK JE ALE O 300 METRŮ DÁL, NEŽ KUDY ROVNÍK SKUTEČNĚ PROCHÁZÍ.

SOPKA COTOPAXI PATŘÍ MEZI NEJVYŠŠÍ A NEJAKTIVNĚJŠÍ 

VULKÁNY NA SVĚTĚ. MĚŘÍ 5897 M.N.M. A NACHÁZÍ SE 70KM OD QUITA. POSLEDNÍ SOPEČNÁ ERUPCE PROBĚHLA V ROCE 1975, NEJNIČIVĚJŠÍ 1877, KDY POHŘBILA  ASI 1000 LIDÍ.

NENÍ DOMEK, U KTERÉHO BY NEVISELA ALESPOŇ JEDNA HAMAKA. EKVÁDORCI V NÍ RÁDI TRAVÍ SVOU ODPOLEDNÍ SIESTU NEBO NĚKDY CELÝ DEN.

EKVÁDORSKÉ KAKAO! TO JE NAPROSTÁ BOMBA. DOKONCE ŠVÝCARSKÁ ČOKOLÁDOVNA LINDT KUPUJE KAKAO Z EKVÁDORU A VÍ, PROČ.

EKVÁDOR POUŽÍVÁ OD FINANČNÍ KRIZE ROKU 1998-1999 JAKO PLATIDLO AMERICKÝ DOLAR, KTERÝ NAHRADIL DŘÍVĚJŠÍ SUCRE. V OBĚHU JSOU ALE TAKÉ EKVÁDORSKÉ CENTAVOS- CENTY.

NEJVYŠŠÍ HOROU JE VYHASLÝ VULKÁN CHIMBORAZO. MĚŘÍ 6263 M.N.M.  JEHO VRCHOL JE NEJVZDÁLENĚJŠÍ BOD OD STŘEDU ZEMĚ. NAJDETE HO VYOBRAZEN NAPŘÍKLAD NA STÁTNÍM ZNAKU. ČEŠI HORU POPRVÉ POKOŘILI V ROCE 1972.

EKVÁDOR JE IDEÁLNÍM MÍSTEM PRO POZOROVÁNÍ VELRYB. NEJLEPŠÍM MÍSTEM JE PUERTO LOPÉZ, ODKUD JE MOŽNÉ VYPLOUT S RŮZNÝMI AGENTURAMI A TO V OBDOBÍ OD ČERVENCE DO LISTOPADU.

HLAVNÍ MĚSTO QUITO JE DRUHÉ NEJVÝŠE POLOŽENÉ HLAVNÍ MĚSTO NA SVĚTĚ. LEŽÍ V NADMOŘSKÉ VÝŠCE