V Bolívii tu nejhlavnější roli hrají původní obyvatelé. Získají si váš obdiv pracovitostí a vytrvalostí. Babky nesoucí obří pestrobarevné pytle na zádech jsou téměř všude. Skoro všechny mají trochu ztrápené obličeje.

Bolivijská příroda je nádherná.

 Najdete tu nížiny v džungli na východě, mokřady, vysokohorské plošiny Altiplano, solné pláně na západě. V Bolívii se nachází neuvěřitelná spousta druhů rostlin a zvířat a v tom patří mezi jedničky na světě.

Zatím nejvíce potulných psů jsme viděli právě tady. A většina leží na krajích silnic a  neuvěřitelně

 smutnýma očima zírají přímo na vás, jakoby říkali, VEM MĚ S SEBOU! :(

Bolivijky také stále nosí původní oděv. Je složen ze skládané sukně, bot na malém podpatku, punčoch, nějaké blůzy nebo svetru a to nejdůležitější je stylový rovný klobouk. Jsou naprosto dokonalé.

Bohužel se těžba v Bolívii stále rozšiřuje a hrozí uhynutí zvířat a zničení vzácných dřevin. Vypadá to, že peníze budou mít i v téhle zemi přednost:(.

Všude samé trhy! Obrovské množství ovoce, zeleniny, masa. Nechápu, jak to všechno můžou prodat. Ceny jsou většinou smluvní, a tak se máme hodně co učit, abychom neplatili zbytečně mnoho.

V této zemi mají v zákoně mezinárodní cenový systém. To znamená, že turista platí klidně i 2x víc za benzín. Na benzínkách mají kamery, které zaznamenají vaši cizí poznávačku, a pokud nemáte ani bolivijský doklad totožnosti, tak si připlatíte. Místní mají litr za 10Kč, Cizinec i za 27Kč! Proto musíme hledat pumpaře, který nám načepuje do kanystru. My platili nejvíc 17Kč za litr.

Nejen na malých vesnicích, ale i ve velkých městech se můžete potkat třeba s rodinkou prasat nebo krávou. Jen by mě zájímalo, jestli najdou zase cestu domů :D

Popelnice a koše tu mají jen zřídka. Projíždějící popeláři troubí jako o život až vyběhnou lidi s odpadkovými pytli. A to je právě důvod, proč se bordel válí všude kolem.