Argentinci jsou moc milí a ochotní lidé stále popíjející své maté stejně jako v Uruguayi. Anglicky mluví málokdo, ale vždycky se s nimi jde nějak domluvit.

Policie...všude samá policie! Ale zatím jsme se nesetkali s nějakým zlým policajtem. Většinou chtějí vidět jenom řidičák a s úsměvem nám přejí hezkou cestu.

Východní pobřeží nás moc neoslovilo. Naštěstí je to domov mnoha zvířátek a tak nám dělali cestou radost. Ať už jenom hloupě koukající lama nebo utíkající pásovec do úkrytu. A poloostrov Valdés je pro milovníky zvířat ráj.

Argentinci velmi rádi grilují a tak zde najdete spoutu parků s betonovými grily. Poslouchají u toho hudbu, někdy i do tří do rána. Bohužel své odpadky už si zas tak rádi neuklízejí a tak to pak podle toho vypadá.

Co je v Argentině opravdu drahé jsou vstupy do národních parků. Navíc tu mají ceny pro místní a trojnásobné ceny pro turisty, což je opravdu šílené. Avšak kam ty peníze jdou, kolikrát nikdo neví.

Moc se nám tu líbí místní benzínky. Přátelští pumpaři vám načepují kolik si přejete a ještě vám umyjí přední sklo. To vše s úsměvem! Navíc spousta benzínek nabízí sprchu zdarma což je pecka!

Čeho si tu všimne každý jsou červené pomníčky u silnic. Jsou všude. Taky u nich bývá kus vybouraného auta, nebo celý vrak. A u spousty pomníčků je někdy i kupa PETek s vodou, jako dar zesnulé Difuntě, ochránkyni řidičů.

Co tu opravdu nemají kvalitní jsou místní výrobci dveří. Když vám půjdou dveře třeba u záchoda zavřít a nebudete je muset mít dokořán- jste šťastlivec!

Řízení ve městech je celkem adrenalin, ikdyž vím, že bude jinde hůř. Tady kolikrát úplně chybí značky a přednost dává ten, komu se chce. Ty jejich 2-3 proudy bez čar jsou fakt ,,přehledné".